Projekty EU a MŠMT

OP JAK-ŠABLONY PRO MŠ A ZŠ I

Základní škola a Mateřská škola Bezvěrov, okres Plzeň-sever, příspěvková organizace je realizátorem projektu s názvem: Šablony I OP JAK – ZŠ a MŠ Bezvěrov, reg. č. CZ.02.02.XX/00/22_002/0005700 v rámci Výzvy č. 02_22_002 Šablony pro MŠ a ZŠ I., Operační program Jan Amos Komenský OP JAK.

Doba realizace: od 01. 09. 2023 do 31. 08. 2025

Finanční výše podpory: 411 950,-- Kč

Podpořeno: Prostředky Evropského strukturálního a investičního fondu v rámci OP JAK a státního rozpočtu ČR.

Hlavní kontaktní osoba projektu za naši školu:

Mgr. Hana Hrušková, ředitelka školy

ANOTACE projektu

Cílem výzvy je přispět k zajištění rovného přístupu ke kvalitnímu a inkluzivnímu vzdělávání pro všechny děti, žáky a účastníky zájmového vzdělávání prostřednictvím podpůrných personálních pozic, vzdělávání pracovníků škol a školských zařízení pro zájmové vzdělávání, vzájemného sdílení zkušeností, spolupráce a podpory zavádění inovativních metod výuky.

ŠKOLOU REALIZOVANÝ VÝBĚR ŠABLON projektu

1. Vzdělávání pracovníků ve vzdělávání MŠ
  2. Spolupráce pracovníků ve vzdělávání MŠ
  3. Inovativní vzdělávání dětí v MŠ
  4. Vzdělávání pracovníků ve vzdělávání ZŠ
  5. Spolupráce pracovníků ve vzdělávání ZŠ
  6. Inovativní vzdělávání žáků v ZŠ
  7. Inovativní vzdělávání účastníků zájmového vzdělávání v ŠD/ŠK

Od 1.9.2019 – 31.8.2021 je naše instituce realizátorem projektu „Bádáme a experimentujeme nejen při učení“ s registračním číslem CZ.02.3.68/0.0/0.0/18_063/0015014, který je spolufinancován Evropskou unií. Projekt je zaměřen na zvýšení kvality předškolního vzdělávání včetně usnadnění přechodu dětí na ZŠ a na zlepšení kvality vzdělávání a výsledků žáků v klíčových kompetencích.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------https://bezvaskola.websnadno.cz

OP VVV, VÝZVA Č. 02_16_022 PODPORA ŠKOL FORMOU PROJEKTŮ ZJEDNODUŠENÉHO VYKAZOVÁNÍ – ŠABLONY PRO MŠ A ZŠ I.

Základní škola a Mateřská škola Bezvěrov, okres Plzeň-sever, příspěvková organizace je realizátorem projektu s názvem: Společnou cestou k rozvoji v Bezvěrově, reg. č. projektu: CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_022/0007487 v rámci Výzvy č. 02_16_022 Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování – Šablony pro MŠ a ZŠ I., Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání (OP VVV).

Detaily projektu

Doba realizace: od 1. 9. 2017 do 31. 8. 2019

Finanční výše podpory: 463.700,00 Kč

Podpořeno:
Prostředky Evropského sociálního fondu v rámci OP VVV a státního rozpočtu ČR.

Hlavní kontaktní osoba projektu za naši školu

Mgr. Hana Žemličková, ředitelka školy

Tel: +420 373 317 166, e-mail:  bezvaskola@seznam.cz

ANOTACE projektu

Cílem výzvy je podpořit mateřské a základní školy formou projektů zjednodušeného vykazování. Výzva podpoří osobnostně profesní rozvoj pedagogů prostřednictvím dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků, vzájemného setkávání a sdílení zkušeností pedagogů a pomůže školám při společném vzdělávání dětí/žáků, a to možností personálního posílení o školního asistenta, školního psychologa, speciálního pedagoga, sociálního pedagoga, příp.  chůvu v mateřské škole.  Důležitou oblastí podpory je také usnadnění přechodu dětí z mateřské školy do základní školy a spolupráce s rodiči dětí a žáků.  Zařazení žáků se speciálními vzdělávacími potřebami (SVP) do hlavního vzdělávacího proudu pomohou extrakurikulární aktivity (čtenářské kluby, kluby zábavné logiky a deskových her a doučování žáků základní školy ohrožených školním neúspěchem).

ZÁKLADNÍ ŠKOLOU REALIZOVANÝ VÝBĚR ŠABLON projektu

I/1.5

Chůva – personální podpora MŠ

I/2.4